attachmentparenting.ro/forum

Forumul romanesc de attachment parenting

Site Logo

Acum este Joi Mar 28, 2024 11:57 am

Ora este UTC+02:00 UTC+2




Scrie un subiect nou  Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 487 mesaje ] 
Autor Mesaj
 MesajScris: Sâm Dec 29, 2012 9:34 am        Subiectul mesajului: Re: La un ceai [35] 
Neconectat

Membru din: Joi Sep 02, 2010 10:00 am
Mesaje: 1056
la dureri de gat, din alea gen inghitit pe smirghel, daca vreti efect imediat sugeti cuisoare. Sugeti si plescaiti cuisoare si va garantez ca va simtiti bine. Am invatat si io de la un barbat destept...

Emi, ma bucur mult ca Ioan e mai bine, sa treaca repede perioada asta cu griji...

Sabina, sa treaca repede si la voi problemele.

Andreina, te iau in brate. Sa-ti revii cu oboseala repede.

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Dec 29, 2012 9:52 am        Subiectul mesajului: Re: La un ceai [35] 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Mar 27, 2010 7:41 pm
Mesaje: 2495
Localitate: pe frontul de vest:)
alice, notez in gand sfatul tau, sper sa mi-l amintesc daca va fi nevoie, ca e tare simplu :)

va trimit un gand de drag si va urez sanatate si inima usoara tuturor celor care aveti nevoie :imbratisare2:

_________________
Imagine
http://jurnaldespreiubire.blogspot.com/


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Dec 29, 2012 10:27 am        Subiectul mesajului: Re: La un ceai [35] 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Dum Mar 02, 2008 11:56 am
Mesaje: 1072
Yahoo Messenger: emaria_sorescu@yahoo.com
Localitate: Romania
Multumesc de sustinere, Alice si Mira!
Teodora, vin si eu!

Andreina, las ca esti puternica! Treci tu si peste asta si peste astea.
Daca e sa ne prefacem putem foarte bine sa o facem si fara sa intram pe forum. Esti ok asa cum esti, iar defensiva intr-adevar mananca prea multa energie ca sa merite. Pentru mine esti prietena pe care nu o am fizic aproape. Imi placi asa cum esti si nu as schimba nimic la tine. Ceea ce nu simti ok stii foarte bine cum sa repari la momentul potrivit. Si franchetea cu care spui uneori lucruri incomode e una dintre calitatile pe care le apreciez la tine.
Eu stau mai prost cu netul zilele astea,asa ca imbratisez si va urez La multi ani!

_________________
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Dec 29, 2012 10:35 am        Subiectul mesajului: Re: La un ceai [35] 
Neconectat

Membru din: Dum Feb 17, 2008 11:45 pm
Mesaje: 2854
Site web: http://armonii.blogspot.com/
criticile nu vin bine cand esti la pamant, in rest, eu am invatat sa iau ce e bun din fiecare critica si sa vad ce pot aplica, dar tre sa fie un moment de acalmie pentru asta, daca ma intreaba acum cineva de ce nu mi-am scris piesa incepand cu 15 noiembrie ii dau cu ceva in cap (a fost la fel de galagie ca acuma, copilu a fost si mai bolnav ca acuma samd, dar per total, stiu ca nu stiu sa ma organizez si sunt in culpa permanent)

Teo, nu sunt dura cu mine. Gheorghe nu e interesat nici de lego, nici de carti nici de nimic momentan. Doar de copii eventual, sa aiba cu cine sa se joace.
E f in urma fata de toti de varsta lui, Sofia se degradeaza si ea de cand nu mai canta la pian, e f clar ca sunt o mama incapabila, si nu ma refer la performante academice, ci mi-e teama ca sunt plicitisiti si nefericiti.
Am esuat, e foarte evident si daca ma ascund dupa deget nu rezolv nimic, trebuie sa iau masuri.

_________________
mami de Sofia Galagia (11.09.2002) si Gheorghe Fomilu (6.09.2007)


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Dec 29, 2012 11:09 am        Subiectul mesajului: Re: La un ceai [35] 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Ian 23, 2008 11:03 pm
Mesaje: 3512
Localitate: St. Mard, France
pina la urma, am constatat ca tuica mai am doar de-un pahar #.-S dar imi ramine niste calvados :imbratisare2:
cuisoare deci le zice!!!! clous de girofle, c'est ça???
nu prea imi place gustul, dar.... stiu ca-s bune pentru diverse

Sabina, :imbratisare2: doar atit
si eu traiesc cu teama asta in mine
mi-am impus sa nu ma ating de cursuri si altele in perioada asta, dar vine un moment in care trebuie pur si simplu, ca nu ma pot duce in fata elevilor cu "stiti, eu am un copil de sase ani care are nevoie de mine" #.-S
ce numesti tu "in urma fata de cei de virsta lui"??

_________________
Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Dec 29, 2012 11:30 am        Subiectul mesajului: Re: La un ceai [35] 
Neconectat

Membru din: Joi Sep 02, 2010 10:00 am
Mesaje: 1056
Citat:
cuisoare deci le zice!!!! clous de girofle, c'est ça???

oui, c'est ca :) Pisca la un moment dat dar fac treaba mult mai evident decat orice drops, spray sau alte traznai. Si sunt si f. la indemana ...


Fii-miu si-a dat jos pantalonii cu care am iesit adineauri dupa paine, si si-a luat niste izmene din dulap. Are si asta niste obiceiuri pe care sa mor de i le-am aratat, explicat, darmite impus... Cica si-a luat pantalonii de casa ca sa mearga mai bine cu masina :)) Alta data, in mijlocul jocului , ne lasa pe mine si pe taica-su, se duce la dulap, si vine cu o helanca : cica ca a transpirat. Taica-miu nu e in stare la 60 de ani sa-si dea seama de chestiile astea =)) Mor de ras...

Sabina, al meu e plictisit si nefericit cand am eu starea asta. E oglinda starilor mele... Dar nu spune despre tine ca esti o mama incapabila. Chiar e prea mult..
Si noi suntem acum plictisiti, nefericiti mai putin dar plictisiti de aceleasi jocuri, aceleasi mamiiiiiiii-uri jelite, noh, asta e. Statul in casa tampeste. Pana ne-or trece bolili....

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Dec 29, 2012 7:21 pm        Subiectul mesajului: Re: La un ceai [35] 
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:25 am
Mesaje: 8177
continuam aici

_________________
Imagine

Imagine

Imagine


Sus
   
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 487 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 19 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România