attachmentparenting.ro/forum

Forumul romanesc de attachment parenting

Site Logo

Acum este Joi Mar 28, 2024 10:59 am

Ora este UTC+02:00 UTC+2




Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 226 mesaje ] 
Autor Mesaj
 MesajScris: Vin Apr 22, 2011 4:12 pm        Subiectul mesajului: La un ceai (25) 
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Mar Ian 22, 2008 5:30 pm
Mesaje: 2386
Site web: http://www.taraluihabarnam.blogspot.com
Yahoo Messenger: verdeorizontal
Localitate: Baia Mare
(1)(2)(3)(4)(5)(6)(7) (8 ) (9)(10)(11)(12)(13)(14)(15)(16)(17)(18)(19)(20)(21)(22)(23) (24)

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Apr 23, 2011 9:21 am        Subiectul mesajului: Re: La un ceai (25) 
Neconectat

Membru din: Vin Ian 18, 2008 1:20 pm
Mesaje: 2090
Yahoo Messenger: alinapaula_petrescu@yahoo.com
Localitate: Bratislava
ei, pentru 2 saptamani sunt socrii la noi, asa ca ..."dar nu e curent" "doar in tricou, nu i dai si hanorac" "pai nu tb sa se mai incalzeasca putin, bea direct de la frigider" :ranjet1: etc, ma stiu deja...s au potolit repede cu remarcile astea...e tare bine sa fiu servita la pat in schimb si sa tot fiu intrebata, ce mai vreau, ce sa mi mai gateasca :) . Socrul trabaluieste de la 4 am prin bucatarie asa ca vom avea toate cele la masa de Paste fara sa ridic un deget :x

Un Paste Fericit alaturi de cei dragi!

_________________
mama de 3 feti frumosi

David (11 mai 2004), Toma (20 ian 2007) si Alex (27 ian 2011)


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Apr 23, 2011 4:35 pm        Subiectul mesajului: Re: La un ceai (25) 
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:25 am
Mesaje: 8177
Un paste fericit tuturor!
Alinutza, ce ma buur sa va stiu bine :x :imbratisare2:
Mi-e dor de voi, dor tare....

_________________
Imagine

Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Apr 23, 2011 8:53 pm        Subiectul mesajului: Re: La un ceai (25) 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Feb 14, 2008 5:30 pm
Mesaje: 2126
Paste fericit!
Ati mancat vreodata cozonac sub forma de biscuiti? Nici eu, dar o sa incep de azi ;)

_________________
Imagine

Imagine

BlueWonder


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Apr 23, 2011 10:33 pm        Subiectul mesajului: Re: La un ceai (25) 
Neconectat

Membru din: Vin Ian 18, 2008 1:20 pm
Mesaje: 2090
Yahoo Messenger: alinapaula_petrescu@yahoo.com
Localitate: Bratislava
Andreina scrie:
Un paste fericit tuturor!
Alinutza, ce ma buur sa va stiu bine :x :imbratisare2:
Mi-e dor de voi, dor tare....


:x :imbratisare: Andreina....zilele trecute Toma ma batea la cap "sa mergem acasa la Bendis" . Nu prea vroia el sa inteleaga de ce nu putem cumpara bilete de avion...
Va pupam cu drag, sunteti in gandurile noastre :pupic1:

cristine, cum adica sub forma de biscuiti? :)
ei, raportam si noi un cozonac nu prea aratos, dar tare gustos. Acum bagam pasca la cuptor.

_________________
mama de 3 feti frumosi

David (11 mai 2004), Toma (20 ian 2007) si Alex (27 ian 2011)


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Apr 23, 2011 10:41 pm        Subiectul mesajului: Re: La un ceai (25) 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Feb 14, 2008 5:30 pm
Mesaje: 2126
alinutza, adica nu crestea aluatul, am si facut putin insa a stat mult si nu crestea asa ca tati a zis ca sa il intindem pe masa, sa taiem niste forme si sa coc niste biscuiti din el si sa fac altul ca sa am inima impacata. drept urmare au iesit niste biscuiti buni buni si pufosi pentru lapte. cozonac nu mai fac. mi.a trecut... poate maine

_________________
Imagine

Imagine

BlueWonder


Sus
   
 
 MesajScris: Dum Apr 24, 2011 12:37 am        Subiectul mesajului: Re: La un ceai (25) 
Neconectat

Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:18 pm
Mesaje: 1607
Localitate: Bucuresti
Hristos a inviat!

_________________
Dodo si puii Sasha Theodor si Patrick Christian
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Dum Apr 24, 2011 12:40 am        Subiectul mesajului: Re: La un ceai (25) 
Neconectat

Membru din: Dum Feb 17, 2008 11:45 pm
Mesaje: 2854
Site web: http://armonii.blogspot.com/
Hristos a Inviat!
Adevarat a Inviat, Dodo!

_________________
mami de Sofia Galagia (11.09.2002) si Gheorghe Fomilu (6.09.2007)


Sus
   
 
 MesajScris: Dum Apr 24, 2011 1:00 am        Subiectul mesajului: Re: La un ceai (25) 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Feb 14, 2008 5:30 pm
Mesaje: 2126
Adevarat a Inviat!
:imbratisare2: :iubire1:

_________________
Imagine

Imagine

BlueWonder


Sus
   
 
 MesajScris: Dum Apr 24, 2011 6:58 am        Subiectul mesajului: Re: La un ceai (25) 
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 4:33 pm
Mesaje: 2362
Site web: http://www.sling.ro, www.poarta-ma.blogspot.com
Localitate: bucuresti
Hai cu vinisoru' pe stomacu' gol :D Taman ce ma abordase un vecin saptamana trecuta, sa-i dau si lui d un paharel de vin la friptura, sa mai prinda culoare in obraji; iaca si scuza perfecta.

_________________
Poarta-ma!

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Dum Apr 24, 2011 8:32 am        Subiectul mesajului: Re: La un ceai (25) 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 12:36 pm
Mesaje: 2783
Site web: http://atasatlasanulmamei.blogspot.com/;http://www.nocirc.org/centers/centers.php
Localitate: Bucuresti
Sarbatori luminate!

Aseara D. a dorit la biserica sa ne "luminam" si sa asculte cum canta preotii (are el placerea asta cu muzica bisericeasca - e fascinat!), asa ca am facut o scurta plimbare pana la biserica de cartier. Puhoi de oameni, fum de tigara amestecat cu parfumuri care mai de care, galagie, imbulzeala! Am jurat ca nu mai calc pe acolo inca de anul trecut!! :( :D
Aveam in plan Sighisoara, eram nerabdatoare si plina de emotie ca voi vedea un oras nou pt. mine, ca D. va zburda in poienite, se va bucura de natura si va putea percepe atmosfera din biserica asa cum ar fi normal, ca S. va pescuit si ne va fotografia. Nu a fost sa fie! (conflicte familiale, poveste lunga, nu merita!)

Ne uitam la .........Heidi!

:imbratisare2: :x

_________________
Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Dum Apr 24, 2011 12:25 pm        Subiectul mesajului: Re: La un ceai (25) 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Feb 14, 2008 5:30 pm
Mesaje: 2126
diana scrie:
sa mai prinda culoare in obraji

hahha, pe mine ma ciupea bunica-mea de obraz si ii spunea maica-mii ca sunt bolnava ca nu se inroseste :))

rox scrie:
Am jurat ca nu mai calc pe acolo inca de anul trecut!!

asta am vrut si eu sa spun, tin minte de anul trecut ca parca ai povestit cu aceleasi cuvinte atmosfera

rox scrie:
Ne uitam la .........Heidi!

bravoo, si noua ne place mult si ne-am uitat in vacanta asta.

O zi frumoasa va doresc.

_________________
Imagine

Imagine

BlueWonder


Sus
   
 
 MesajScris: Dum Apr 24, 2011 1:57 pm        Subiectul mesajului: Re: La un ceai (25) 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Iul 16, 2008 2:41 pm
Mesaje: 131
Site web: http://www.hi5.com/friend/290737131--Anca--Profile-html
Localitate: Quingentole, MN
am si eu socrii pe cap : pune caciulita baiatului (in casa, la 20\21grade) ca-i curent...si de la cap il ia raceala!!!
are 3 luni si TOATA lumea imi spune de cateva ori pe zi sa incep sa-i dau sa manance...ca-i mare, nu-i mai ajunge laptele...si apoi doarme mai bine! ce inseamna aia sa manace din ora in ora???, sau la 2..ma rog!

_________________
Imagine

Poti sa ai iubire, doar fiind iubire! Poti sa ai bine, doar facand bine!


Sus
   
 
 MesajScris: Dum Apr 24, 2011 2:07 pm        Subiectul mesajului: Re: La un ceai (25) 
Neconectat

Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:18 pm
Mesaje: 1607
Localitate: Bucuresti
anka scrie:
am si eu socrii pe cap : pune caciulita baiatului (in casa, la 20\21grade) ca-i curent...si de la cap il ia raceala!!!
are 3 luni si TOATA lumea imi spune de cateva ori pe zi sa incep sa-i dau sa manance...ca-i mare, nu-i mai ajunge laptele...si apoi doarme mai bine! ce inseamna aia sa manace din ora in ora???, sau la 2..ma rog!


sau de 3 ori intr-o ora? :)) :)) :)) cum suntem noi cateodata =))

_________________
Dodo si puii Sasha Theodor si Patrick Christian
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Dum Apr 24, 2011 2:20 pm        Subiectul mesajului: Re: La un ceai (25) 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Feb 14, 2008 5:30 pm
Mesaje: 2126
ah, eu de multe ori raspundeam ca pediatra mi-a zis sa alaptez la cerere... si ori de cate ori voiam sa zic ce cred eu, ziceam ca pediatra spune. si daca zice un medic (chit ca nu era adev), taceau ;)

_________________
Imagine

Imagine

BlueWonder


Sus
   
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 226 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România