attachmentparenting.ro/forum

Forumul romanesc de attachment parenting

Site Logo

Acum este Joi Mar 28, 2024 11:52 am

Ora este UTC+02:00 UTC+2




Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 122 mesaje ] 
Autor Mesaj
 MesajScris: Sâm Mar 07, 2009 10:49 am        Subiectul mesajului: conturi nefolosite 
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:25 am
Mesaje: 8177
si tot eu...
de unde sa incep? de la faptul ca suntem o comunitate restransa, un grup tematic, o comunitatea care cauta sa se regaseasca in jurul acelorasi valori? da e si asta....dar e si o comunitate unde se cauta un sens al intimitatii, al abandonarii in fata celuilalt fara sa ne simtim judecate si, mai rau, condamnate
si aici se naste iarasi nevoia mea de-a ma delimita, de-a delimita acest spatiu
si ma tot gandesc la acele persoane care se ascund in spatele unui nick si privesc fara sa stiu cum le este privirea si simt o oarecare inhibatie...da asa e...
de unde m-am gandit la o solutie, stergerea conturilor mai vechi de trei luni si care nu s-au folosit niciodata decat intr-o singura directie, aceea de-a ne citi, cantari, probabil chiar judeca
consider ca in decursul a trei luni fiecare a avut posibilitatea sa-si construiasca o imagine despre acest spatiu virtual fiecare putand sa decida daca ii este sau nu potrivit, daca este sau nu oportun sa se faca cunoscut dupa ce a avut placerea/neplacerea sa ne cunoasca
cum nu a facut-o vom intelege ca nu a fost interesat sa intre in contact cu noi sau ca nu a avut timpul sa o faca siituatii in care putem purcede la anularea acestor conturi
cu unele exceptii, am in vedere persoanele pentru care cineva deja din interiorul comunitatii noastre poate sa intervina confirmand prezenta unei persoane cunoscute in maniera personala, directa, chiar daca acea persoana nu impartaseste crezurile noastre

viewtopic.php?t=1183&highlight=


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Mar 07, 2009 2:13 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:25 am
Mesaje: 8177
si am intocmit o lista cu astfel de conturi:

Ami, Alina, triple_M, morar mirela, gia, abriana, laure, vrabiuta, Anya, denizel, dana, lioness, adrianabuni, simona26, laura13, bambinea, maratias, raluchitza, anamaria, alex, Eclipse, ocrisu, lolita, piccola, asiza, pisicuta si matei, diane, ema, CHALCHIUHTLICUE, ralucky, Alina Onofrei, simone, lilianacorina, carla, miki, miau-miau, Olga, ral, maiaBaby, JaninaG, alice, lidia29, Agripina, lupoaica, lorena1, Aurore, predeasca, da_na, luna, sflg, oopo, oana76, FAmom, Alfinuta, delix, marcella, bebeiris, adynanemona, andreius20022002, louana, dumitrita

daca veti avea curiozitatea veti observa ca sunt cateva persoane care au contul neutilizat, dar care nu figureaza in aceasta lista pentru ca am confirmarea ca sunt cele care lasau sa se inteleaga ca sunt

multe din acestea nume mie-mi spun ceva, acum eu am sa le trimit mesaj in privat unora asteptand o confirmare intr-un sens sau altul


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Mar 07, 2009 2:51 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:25 am
Mesaje: 8177
deci lui ancastefan si vrabiutei le-am trimis mesaj in privat
pe dandusa o recunosc de pe Dc, dar o las pe Diana sa-mi confirme sau infirme


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Mar 07, 2009 3:01 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:25 am
Mesaje: 8177
hmm, merge mult prea greu cu trimiterea mesajelor manual, unul cate unul
am sa o rog pe admin sa trimita un mesaj in grup acestor persoane, iar daca nu se poate un mesaj in grup general, deci fiecarui membru al forumului.....


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Mar 07, 2009 3:32 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat

Membru din: Dum Feb 10, 2008 12:41 am
Mesaje: 5
Localitate: constanta
:-S
mii de scuze >:D<
promit sa scriu curand...

_________________
mami de Crinuta


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Mar 07, 2009 3:40 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:25 am
Mesaje: 8177
nu-i bai daca nu scrii, vroiam doar sa stim ca esti tu, adica dandusa aceea cu 2 pruncuti, un pic prinsa cu ei
va imbratisez cu drag >:D<


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Mar 07, 2009 3:57 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Mar Ian 22, 2008 5:30 pm
Mesaje: 2386
Site web: http://www.taraluihabarnam.blogspot.com
Yahoo Messenger: verdeorizontal
Localitate: Baia Mare
dfdanny2001 e o prietena a mea, ii dadusem linkul ca sa citeasca ceva subiect pe la sanatate; nu cred ca are vreme d eintrat, de scris nici atata. Probabil s-a inregistrat doar pentru subiectul respectiv, dar o s-o intreb

_________________
Imagine
93
la drum


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Mar 07, 2009 4:21 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:25 am
Mesaje: 8177
anila este sora cuiva drag noua, las aici scris ca sa nu uitam si din gresala sa stergem acest cont

alla, cu calm, nu-i nicio graba, important e sa le dam de capat....


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Mar 07, 2009 6:25 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat

Membru din: Dum Feb 17, 2008 11:45 pm
Mesaje: 2854
Site web: http://armonii.blogspot.com/
pe Nuschu o cunosc personal, naste in aprilie...:) poate va avea nevoie de ajutor de la noi. E f fina si delicata.
pS Gazze.. merci :pupic1: , stii tu.

_________________
mami de Sofia Galagia (11.09.2002) si Gheorghe Fomilu (6.09.2007)


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Mar 07, 2009 7:13 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Mar 18, 2008 3:15 pm
Mesaje: 78
Localitate: Obertshausen
Da, eu sunt, aceeasi MissParker care fluiera in biserica altora si nu se lasa scoasa nici cu politia.:D

Scuze ca nu intru aici decat sa citesc, sunt extrem de ocupata cu odiseea "cealalta" si ma incapatanez sa lupt in continuare cu ignoranta aroganta, cu fanatismul corupt, cu ... stii tu ;)


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Mar 07, 2009 9:43 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat

Membru din: Sâm Sep 13, 2008 2:25 pm
Mesaje: 250
pacat ca faci o asemenea triere, printre nickurile alea sunt si eu, care va citesc cu regularitate. va admir, sunt aici pt ca avem aceleasi idei, ma regasesc in multe dintre voi. din pacate eu sunt single parent cu full time job si 2 copii mici, deci timpul meu liber este aproape inexistent . m-am gandit ca nu are rost sa trec pe aici sa va dau link-uri referitoare la ce se discuta, ci ca e frumos sa am si un cuvant personal de adaugat... atat ca niciodata n-am timpul necesar.
inteleg si partea administrativa a unui forum si deci nu gasesc solutia ta iesita din comun sau ofensiva.
doream doar sa-ti spun ca imi pare foarte rau.


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Mar 07, 2009 9:58 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:25 am
Mesaje: 8177
immaculee scrie:
pacat ca faci o asemenea triere, printre nickurile alea sunt si eu, care va citesc cu regularitate. va admir, sunt aici pt ca avem aceleasi idei, ma regasesc in multe dintre voi. din pacate eu sunt single parent cu full time job si 2 copii mici, deci timpul meu liber este aproape inexistent . m-am gandit ca nu are rost sa trec pe aici sa va dau link-uri referitoare la ce se discuta, ci ca e frumos sa am si un cuvant personal de adaugat... atat ca niciodata n-am timpul necesar.
inteleg si partea administrativa a unui forum si deci nu gasesc solutia ta iesita din comun sau ofensiva.
doream doar sa-ti spun ca imi pare foarte rau.


immaculee, nu stiu, la ce link-uri te referi?
pacat pentru cine?

cum sa spun...? eu incerc sa fiu cat mai cu manusi posibil, iti inteleg si pozitia ta, dar inteleg si pozitia mea* si-a celor care deja fac parte in maniera activa din comunitate si au rezerve sa se exprime pentru ca nu stiu de catre cine pot fi citite

*ultima oara cand am fost ranita intr-o maniera absolut incalificabila s-a ajuns la acest lucru pentru ca eu am permis acest lucru expunandu-ma pe un forum public de unde anumite cuvinte mi-au fost preluate dintr-un context, introduse intr-un alt context intr-o maniera manipulativa;
uite ca acum nu mai sunt dispusa sa ma povestesc, sa-mi povestesc copiii nestiind cine, cum ma citeste
si ceea ce mi s-a intamplat mie poate sa se intample oricarea dintre voi

deci...
Miss Parker, ce sa-ti urez!?
>:D<

Sabina, :pupic1:


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Mar 07, 2009 10:07 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat

Membru din: Sâm Sep 13, 2008 2:25 pm
Mesaje: 250
pacat pentru cine?
pentru mine, desigur. cunosc o multime de forumuri precum acesta, de unde ma pot informa despre ce ma intereseaza etc, dar asta este singurul pe care-l stiu in limb mea materna. deci percep asta ca pe o pierdere.


cum sa spun...? eu incerc sa fiu cat mai cu manusi posibil, iti inteleg si pozitia ta, dar inteleg si pozitia mea* si-a celor care deja fac parte in maniera activa din comunitate si au rezerve sa se exprime pentru ca nu stiu de catre cine pot fi citite

am spus ca iti inteleg decizia si probabil motivele din spatele ei. imi pare rau pt ce ti s-a intamplat in spatiul virtual al altor forumuri.

numai bine


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Mar 07, 2009 10:27 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat

Membru din: Dum Mar 02, 2008 4:41 pm
Mesaje: 291
Localitate: bucuresti
Pe andreea_u si sanirada le stiu, imi sunt prietene.
Le voi ruga sa se prezinte. Pe Andreea eu am indrumat-o aici, iar Sanirada a venit la indemnul ramonei, cred.

_________________
Imagine
Imagine

http://www.nastecumsimti.org/


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Mar 07, 2009 10:40 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat

Membru din: Sâm Feb 23, 2008 8:06 pm
Mesaje: 772
JaninaG cred ca este JG :x


Sus
   
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 122 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România