attachmentparenting.ro/forum

Forumul romanesc de attachment parenting

Site Logo

Acum este Vin Mar 29, 2024 11:20 am

Ora este UTC+02:00 UTC+2




Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 31 mesaje ] 
Autor Mesaj
 MesajScris: Mar Iul 07, 2009 4:20 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat
cartonas rosu
cartonas rosu
Avatar utilizator

Membru din: Dum Mar 29, 2009 9:32 pm
Mesaje: 844
micky_creanga scrie:
Sandra scrie:
Sper sa nu ajung niciodata in situatia ca fetita mea vrea jocuri cu zane si gormiti, ca nu ajung niciodata sa vrea sa aiba un prieten si sa innopteze la el, sper sa nu ajung niciodata sa o vad punkerita cu buzele cu piercing asa cum aveam eu, sper sa nu ajung niciodata sa o aud ca se va muta din casa, sper sa nu o aud nicodata ca se va decide cu cea mai mare forta sa devina maturatoare de strada....Nu nu, astea nu se vor intampla niciodata!!!!

Si ea va ramane mereu fetita mea mica fericita ca se joaca cu micuta ei cartita si cu matzele.



Sandra, si cum ai sa faci??
Ma cam mira vehementa ta :P .... nu e, sau nu vad eu aici "draga mamei, te accept asa cum esti!"?


Miki, eu vehementa, noh? :D

Sper ca intelegi ironia postingului meu referitor la dilema parentala.

Si da, cand va veni sa imi prezinte primul iubit si ca va dormi la el, o sa o rog cu toata sinceritatea sa nu creasca si sa imi ramana fetita mea, numai a mea. Si o sa o rog sa faca ce e bine pentru ea si sa creasca respectand faptul ca imi e greu sa o las sa plece, dar ca ma bucur din suflet ca e independenta. Asta e dilema mea de mama, cocktailul asta de emotii. Nu conteaza atunci nimic din ce am citit si nimic din ce am invatat teoretic.

Si plang cand merg la sedinta cu parintii la gradi si imi dau seama deja ce mare e. Si ma bucur de bebele nou care si ala creste deja mai repede decat imi doresc.

Ca simt eu asta nu e acelasi lucru cu faptul ca fac totul posibil sa imi servesc cu toata puterea fizica si psihica, dorinta asta de a pastra puiul in burta mea ( e doar o emotie si nu un scop)

_________________
SpurNatur - Purtati-va bine (cu) bebelusii


Sus
   
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 31 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România