attachmentparenting.ro/forum

Forumul romanesc de attachment parenting

Site Logo

Acum este Joi Mar 28, 2024 11:35 am

Ora este UTC+02:00 UTC+2




Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 154 mesaje ] 
Autor Mesaj
 MesajScris: Vin Dec 11, 2009 10:54 pm        Subiectul mesajului: Cautam (iar) donatori! 
Neconectat
Sefa=Christa
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:16 am
Mesaje: 1439
Stiu, e iarna, se apropie Craciunul, cadouri, alte cheltuieli ... TOTUSI ... poate mai raman cativa banuti si pentru site. :-)

Aici am reusit sa adunam bani ca sa cumparam scripturile pentru tickere, si a ramas ca restul de bani sa fie folositi pentru site. Restul de bani inca nu s-au folosit, insa avem nevoie de mai multi. :-S

Ralu' mi-a trimis atunci 65 euro (din care dupa comisionul luat de Paypal au ramas 63,41), iar mie direct mi-au fost trimisi 51 (48,98 fara comision), deci suma neta au fost 112,39 euro. Din astia am platit tickerele 66,95, prin urmare au mai ramas 45,44 euro. Ar fi trebuit sa mai pastrez din aia ceva maruntis pentru mine pentru niste convorbiri telefonice, dar nu ma uitasem in facturi la vremea potrivita, si acum n-am chef de sapaturi, asa ca fie pomana de la mine. :P

Site-ul pana acum e la Eastitaly, lucru care pe mine dpdv al comunicarii ma seaca la ficati, de aceea ii spusesem Andreinei sa-si caute provider roman. Amu am dat de rohost.ro in urma unei recomandari, si situatia e urmatoarea: o gazduire web costa acolo pe doi ani ori 136,80 euro (pachetul standard) ori 205,35 euro (pachetul activ). Plata in avans pe doi ani duce la o micsorare a pretului total, de aceea as alege aceasta varianta. Pe mine ma tenteaza mai mult pachetul activ, din cauza ca are doua feluri de backup (pachetul standard doar unul, mai bun si ala decat nimic, dar totusi ...), plus ca pachetul activ are acces SSH, ceea ce inseamna un plus dpdv al administrarii, are 5 (standard: 3) baze de date SQL si 5 GB spatiu de stocare (fata de 2 la standard), si trafic lunar dublu (30 fata de 15 GB).

Ralu' zice ca mai are 50 lei (12-13 euro, as zice) de la donatiile pentru ticker, pe care i-a primit putin mai tarziu si i-am spus sa ii pastreze pana va avea mai mult de trimis, ca sa nu se piarda asa mult comision la paypal - acum ar fi momentul ;)), deci si pana la suma pentru pachetul standard mai lipseste inca destul. Ceva bani marunti se vor pierde inca la transferul banilor de pe contul meu pe contul Andreinei, dar nu pot fi prea multi. Intrebarea e de unde strangem restul? O:-)

EDIT: Cica am pierdut jumatate din cititori cu detaliile tehnice (Andreina e printre ei, aia stiu de pe acum :P), asa ca cine nu pricepe tehnica, sa citeasca doar cifrele. ;)

_________________
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Dec 11, 2009 11:04 pm        Subiectul mesajului: Re: Cautam (iar) donatori! 
Neconectat

Membru din: Mie Ian 23, 2008 12:02 pm
Mesaje: 2019
admin scrie:
Intrebarea e de unde strangem restul? O:-)

O particica de la mine. :)

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Dec 12, 2009 12:14 am        Subiectul mesajului: Re: Cautam (iar) donatori! 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Vin Noi 13, 2009 10:38 pm
Mesaje: 7
pm cu contu' in lei, please :)


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Dec 12, 2009 12:27 am        Subiectul mesajului:  
Neconectat
Sefa=Christa
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:16 am
Mesaje: 1439
:x

Ce am omis sa spun: posibilitatile de donat sunt pentru fetele din Romania (avem si baieti?) Ralu', care are cont paypal si va trimite banii mai departe (comisionul e proportional mai mic daca suma transferata e mai mare, deoarece fiecare tranzactie costa parca 35 centi taxa fixa plus un anumit procentaj din suma), ori pentru fetele (si baietii :D) din strainatate direct pe site in stanga sub meniu e un buton direct de la Paypal "Donate", unde banii ajung in contul Andreinei.

Pe Ralu' o rog sa trimita datele personale prin MP persoanelor care solicita acest lucru, de ex. mianna. :)

_________________
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Dec 12, 2009 9:48 am        Subiectul mesajului:  
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 12:36 pm
Mesaje: 2783
Site web: http://atasatlasanulmamei.blogspot.com/;http://www.nocirc.org/centers/centers.php
Localitate: Bucuresti
Ralu' trimite-mi si mie PM cu contu' te rog.

Timp sa am sa ajung sa-i depun.

_________________
Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Dec 12, 2009 9:53 am        Subiectul mesajului:  
Neconectat
moderatoare

Membru din: Mar Oct 21, 2008 4:44 pm
Mesaje: 1312
Yahoo Messenger: mirunaj@yahoo.com
Localitate: Bucuresti
Si eu vreau contul te rog.

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Dec 12, 2009 11:42 am        Subiectul mesajului:  
Neconectat

Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:18 pm
Mesaje: 1607
Localitate: Bucuresti
Vreau si eu contul DAR sapt aceasta sunt extrem de prinsa, sambata viitoare plecam in vacanta, si nu stiu daca ajung la banca sau gasesc pe cine sa rog sa depuna pentru mine. Ar fi tarziu imediat dupa anul nou?

_________________
Dodo si puii Sasha Theodor si Patrick Christian
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Dec 12, 2009 3:29 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat

Membru din: Dum Feb 17, 2008 11:45 pm
Mesaje: 2854
Site web: http://armonii.blogspot.com/
Am facut si eu o combinatie cu tata, a trimis el pt mine prin "donate", Andreina, o sa te rog de confirmare, pupam.

_________________
mami de Sofia Galagia (11.09.2002) si Gheorghe Fomilu (6.09.2007)


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Dec 12, 2009 4:06 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat

Membru din: Mar Iul 15, 2008 1:29 pm
Mesaje: 406
Localitate: Cluj-Napoca
vreau si eu un numar de cont. Multumesc.

_________________
Imagine
Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Dec 12, 2009 4:06 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mar Ian 20, 2009 7:45 am
Mesaje: 824
Localitate: alba iulia
si eu pls


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Dec 12, 2009 4:52 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat
Sefa=Christa
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:16 am
Mesaje: 1439
dodosasha scrie:
Ar fi tarziu imediat dupa anul nou?


E musai sa rezolvam cat de curand. Motivul este urmatorul. Andreina a primit deja urmatoarele facturi de la eastitaly, una e scadenta pe 8 si cealalta parca pe 14 ianuarie. Ea vrea sa comandam pachetul la rohost, sa mutam toata treaba acolo, si abia cand e totul pus la rohost vrea sa rezilieze contractul cu Eastitaly, sa fie sigura ca nu se pierde nimic. Si asa avem emotii, ca nu stim daca va functiona transferul domeniului asa cum ne imaginam noi. :-S Va trebui sa mai tineti si pumnii. :D

_________________
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Dec 12, 2009 4:53 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat
Sefa=Christa
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:16 am
Mesaje: 1439
Sabina scrie:
Andreina, o sa te rog de confirmare, pupam.


Confirm eu, pupam si noi. :craciun:

_________________
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Dec 12, 2009 4:54 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat
Sefa=Christa
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:16 am
Mesaje: 1439
Pentru fetele care au cerut contul, Ralu' e plecata azi, cum se intoarce, sigur va trimite (nu stiu daca intra intre timp si vede si mai are si atata timp sa trimita datele :>). Dar va multumim anticipat. :)

_________________
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Dec 12, 2009 4:56 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Mar Ian 22, 2008 5:30 pm
Mesaje: 2386
Site web: http://www.taraluihabarnam.blogspot.com
Yahoo Messenger: verdeorizontal
Localitate: Baia Mare
O sa trimit mesajele cu contul maine dupamasa, cand ajung acasa.
Da' mai voiam sa zic: feteloooor, faceti-va internet banking si nu mai aveti de umblat prin frig si vant, nici de stat la cozi :)

_________________
Imagine
93
la drum


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Dec 12, 2009 5:01 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat
Sefa=Christa
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:16 am
Mesaje: 1439
Ptiu drace, de unde ai aparut, tocmai cand ziceam ca nu esti? :P

_________________
Imagine


Sus
   
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 154 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România