attachmentparenting.ro/forum

Forumul romanesc de attachment parenting

Site Logo

Acum este Joi Mar 28, 2024 11:45 am

Ora este UTC+02:00 UTC+2




Scrie un subiect nou  Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 2 mesaje ] 
Autor Mesaj
 MesajScris: Lun Feb 25, 2008 9:54 am        Subiectul mesajului: Ce retete sunt asteptate in acest subforum 
Neconectat
colaboratoare

Membru din: Vin Ian 18, 2008 12:59 pm
Mesaje: 784
Localitate: Constanta
Ma gandeam ca ar fi tare bine daca ne-am "sustine" reteta si cu niste argumente (semi)stiintifice, nu neaparat personale, tocmai pentru a evita inserarea unor retete nesanatoase.

Daca vorbim de alimentatie sanatoasa, macar sa incercam sa vedem de ce e sanatoasa.

Ca retete, forumuri cu retete de tot soiul, gasim oriunde.

Asta nu inseamna ca gustul pierde teren numai fiindca mancarea e sanatoasa - conceptie total gresita.
Sunt din clubul mare fan legume si condimente :D

_________________
Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Lun Feb 25, 2008 6:11 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat

Membru din: Joi Feb 21, 2008 10:20 am
Mesaje: 46
Localitate: Oradea
Da, sugestia este pertinenta.
Eu de multe ori doar ma inspir din retetele clasice, le adaptez ori din cauza ca au componente nesanatoase, ori sunt prea complicate, ori pur si simplu nu am ingredientele resprective pe moment in casa.

Si imi place sa experimentez tot felul de combinatii.
Ei...care-mi ies, :ja: sunt urmate de "sa notezi reteta asta undeva sa n-o uiti" , degeaba insist ca nu-mi va iesi inca odata fix asa, si nici nume nu are creatia.
Iar cu masuratorile nu ca la farmacie, ci asaaaaa dupa ochi ;)

Asa ca, voi posta aici ceea ce mi-a reusit gustos, hranitor pentru trup suflet si ochi siiiiii SANATOS. Voi incerca sa vin si cu argumente stiintifice.

_________________
mami de Sasha Gabriel (14.09.2007)


Sus
   
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 2 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România