attachmentparenting.ro/forum

Forumul romanesc de attachment parenting

Site Logo

Acum este Vin Mar 29, 2024 3:42 pm

Ora este UTC+02:00 UTC+2




Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 9 mesaje ] 
Autor Mesaj
 MesajScris: Joi Apr 23, 2009 4:34 pm        Subiectul mesajului: retetele mele 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Apr 08, 2009 1:11 pm
Mesaje: 3399
Localitate: londra
cum nu sunt nici mamica si nici graviduta asta e deocamdata singura rubrica in care pot scrie . insa din start trebuie sa va spun ca la noi sotul meu gateste si nu eu :D am sa incep cu niste pizza home made


Imagine


Imagine



Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Apr 10, 2010 4:33 pm        Subiectul mesajului: Re: retetele mele 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Lun Mar 10, 2008 11:57 am
Mesaje: 472
Si reteta unde-i? :D

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Apr 10, 2010 7:18 pm        Subiectul mesajului: Re: retetele mele 
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:25 am
Mesaje: 8177
amu vine :D
pare super fain aluatul, subtire si usor uscat cum imi place mie
ce o pofta de pizza mi s-a facut.... :P

_________________
Imagine

Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Apr 10, 2010 8:04 pm        Subiectul mesajului: Re: retetele mele 
Neconectat

Membru din: Joi Feb 19, 2009 10:01 am
Mesaje: 697
Localitate: Timis
retetaaaaa!!!! Unde e reteta?????
Imi ploua in gura si sunt la dieta :ranjet1:


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Apr 10, 2010 9:17 pm        Subiectul mesajului: Re: retetele mele 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Mar 27, 2010 7:41 pm
Mesaje: 2495
Localitate: pe frontul de vest:)
of, la naiba, am umblat azi in 5 magazine dupa blat de pizza si canci :)) iar acum vad aici, dar canci reteta :plang: maine la amiaza mi-am propus sa-mi exersez talentul, asa ca tare m-as bucura sa apoara reteta peste noapte :ranjet1:

_________________
Imagine
http://jurnaldespreiubire.blogspot.com/


Sus
   
 
 MesajScris: Lun Apr 12, 2010 3:39 pm        Subiectul mesajului: Re: retetele mele 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Apr 08, 2009 1:11 pm
Mesaje: 3399
Localitate: londra
ah imi cer scuze. n-am vrut sa produc asemenea ' reactii' de ploaie. ;) prin cavitatile bucale.
tre sa-l intreb pe maestru bucatar, adicatelea al meu sot, de reteta la aluat, habar n-am. restul cam ce se vede, prima cu capers [capere?], anchovies, rosii, ceapa rosie, rosii, cascaval, asline. a doua cu spanac, salam picant , masline , cascaval, rosii....

_________________
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Lun Apr 12, 2010 6:12 pm        Subiectul mesajului: Re: retetele mele 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Mar 27, 2010 7:41 pm
Mesaje: 2495
Localitate: pe frontul de vest:)
No, daca nu te-ai executat mai devreme m-am servit cu o reteta de pe net...si tare bine-am nimerit-o, asta-seara trebuie sa repet cina de ieri, adica pizza :))

_________________
Imagine
http://jurnaldespreiubire.blogspot.com/


Sus
   
 
 MesajScris: Lun Apr 12, 2010 6:50 pm        Subiectul mesajului: Re: retetele mele 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Apr 08, 2009 1:11 pm
Mesaje: 3399
Localitate: londra
sa-ti fie de bine. sper sa reusesc sa pun ceva retete magnifice de-ale lui cand am timp.
in seara asta servesc ceva ce-mi dilata papilele gustative la maxim: :D rata confi si o mancarica de linte. ;)

_________________
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Mar Apr 13, 2010 5:22 am        Subiectul mesajului: Re: retetele mele 
Neconectat

Membru din: Mie Ian 23, 2008 12:02 pm
Mesaje: 2019
Andreina, iti dau reteta de blat pe care o fac eu (e de la Theo, o stii pe theo cu gemenii): 200 ml apa (un pahar plin), 1/3 pahar ulei, 500 g faina, o lingurita sare, o lingurita busuioc (poti sa nu pui daca n-ai), o lingurita zahar, un pachetel/plic de drojdie. Se framanta, se lasa jumatate de ora la crescut, se pune in tava unsa, se unge aluatul cu sos de rosii si se presara ce vrei. La cuptor 30 minute la foc mediu (eu n-am grade la cuptor, am doar 3 pozitii, dau la nr. 2).

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 9 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România