attachmentparenting.ro/forum

Forumul romanesc de attachment parenting

Site Logo

Acum este Mar Mar 19, 2024 1:20 pm

Ora este UTC+02:00 UTC+2




Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 80 mesaje ] 
Autor Mesaj
 MesajScris: Joi Mar 08, 2012 10:25 pm        Subiectul mesajului: Re: Nu-mi sta bebele in leganel/sling/esarfa/wrap :( 
Neconectat

Membru din: Mar Sep 21, 2010 6:44 pm
Mesaje: 605
Localitate: Tampere - Finlanda
si site-ul ala, tot unei mamici apartine (sau mai multe, inca nu mi-am dat seama exact). am vazut lume care isi poarta copii pe aici, dar majoritatea au baby bjorn :( ... si asa ce imi vine sa ii opresc pe strada sa le explic de ce nu e bine...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Mar 09, 2012 12:54 am        Subiectul mesajului: Re: Nu-mi sta bebele in leganel/sling/esarfa/wrap :( 
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 4:33 pm
Mesaje: 2362
Site web: http://www.sling.ro, www.poarta-ma.blogspot.com
Localitate: bucuresti
oo, daniela, eu credeam ca ai altceva. nu vreau sa vb pe nimeni de rau :), dar ala nu-i SSC. e un fel de MT mai light ;)

cat despre tendinta de a opri oameni sa le spui... o sa creasca din ce in ce mai tare :D.

auzi, apropo. de ce nu incerci tu sa folosesti wrapul pe sold? impaturit in 2 inainte sa faci nodul, si pus peste haina, cu sliding knot? ok, ai cozi mari, dar macar incerci, ar trebui sa fie mult mai bine decat cu slingul ala naspa.

_________________
Poarta-ma!

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Mar 09, 2012 6:44 pm        Subiectul mesajului: Re: Nu-mi sta bebele in leganel/sling/esarfa/wrap :( 
Neconectat

Membru din: Sâm Feb 25, 2012 8:57 am
Mesaje: 64
Localitate: București
Apropo de tendința de a opri oamenii pe strada, Diana, zici ca o sa fie din ce in ce mai rău??
Eu i-am scris unei amice sa își schimbe "aparatul" de purtat după ce am văzut o poza a ei pe fbook... Se pare ca nu mi-a luat-o in nume de rău...
Eu am cumpărat de curând un MT si chiar dacă mă temeam inițial ca T nu va sta in el (e f activ in brate si ii trebuie lucruri si locuri) pot sa va anunț ca sta bine-mersi!
Încă nu doarme, dar după o ora de purtat e molicel si adoame imediat :)
Abia astept babyexpo sa exploram si alte modele !!

_________________
Andreia
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Mar 09, 2012 11:41 pm        Subiectul mesajului: Re: Nu-mi sta bebele in leganel/sling/esarfa/wrap :( 
Neconectat

Membru din: Mar Sep 21, 2010 6:44 pm
Mesaje: 605
Localitate: Tampere - Finlanda
Diana stiu ca marsupi nu e ssc, nu am zis...sau daca am zis, m-am incurcat. cand l-am luat, a fost si la noi aceeasi poveste, marsupi sau manduca, si cum l-am luat vara trecuta, cand a fost ffff cald, am zis ca marsupi e mai light, nu o sa ii fie prea cald in el.
offf....nu am apucat sa folosesc wrapul pe post de sling, mi se pare complicat sa il fac 8-}
dar ce zici de slingul ala nu se inmoaie? ramane rifid, sau mai rigid?

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Mar 10, 2012 8:33 am        Subiectul mesajului: Re: Nu-mi sta bebele in leganel/sling/esarfa/wrap :( 
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 4:33 pm
Mesaje: 2362
Site web: http://www.sling.ro, www.poarta-ma.blogspot.com
Localitate: bucuresti
no, se inmoaie bine de tot, nu-i problema. doar ca e el mai rau la inceput :D

_________________
Poarta-ma!

Imagine


Sus
   
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 80 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România