attachmentparenting.ro/forum

Forumul romanesc de attachment parenting

Site Logo

Acum este Joi Mar 28, 2024 11:05 am

Ora este UTC+02:00 UTC+2




Scrie un subiect nou  Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 331 mesaje ] 
Autor Mesaj
 MesajScris: Mie Iul 02, 2008 12:36 pm        Subiectul mesajului: La un ceai (4) 
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 4:33 pm
Mesaje: 2362
Site web: http://www.sling.ro, www.poarta-ma.blogspot.com
Localitate: bucuresti
(1)(2)(3)

Imagine

Alla mica (22.09.07) - Allamarine
Gheorghe fomilu (6.09.2007) - Sabina
Alisu' (15.07.07) - Jocelyn
Karolina (10.06.2007) - nemora
Vladimir (21.03.2007) - Cris
Toma (20.01.2007) - Alinutza
Darie (08.11.2006) - Rox
Bendis (06.11.2006) - gazzella
Matteo (04.11.2006) - micky_creanga
Elouan (16.10.2006) - Teodora
Mona (13.07.2006) - Christa
Bia Veselia (14.03.2006) - Noemi
Aditu (09.08.2005) - raluve
Delia (17.07.2005) - Adana
Felix (23.11.2004) - gazzella
Sasha Theodor (29.10.2004) - dodosasha
David (11.05.2004) - Alinutza
George Matei (23.04.2004) - somnorici
Sofia Galagia (11.09.2002) - Sabina

_________________
Poarta-ma!

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Mie Iul 02, 2008 12:41 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat

Membru din: Lun Ian 21, 2008 7:05 pm
Mesaje: 1264
Yahoo Messenger: creangacorina
Localitate: Tortona (AL) Italia
azi va dau de ascultat ;) :
http://www.youtube.com/watch?v=XFMxJM1ikbk

ronan e o dragoste de-a mea, l-as cere si de barbat daca as stii ca am vreo sansa :D

_________________
Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Mie Iul 02, 2008 2:23 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat

Membru din: Mar Mar 04, 2008 7:59 am
Mesaje: 1620
Site web: http://babystuff.ro
Localitate: Over the Rainbow
Ioana, noi in perioada 4-11 aug vom fi la mare, dar dupa-aia va asteptam cu drag.
Alise e nascuta pe 15 iul insa o sarbatorim pe 20 deci pica.
Si poate intre timp e gata si casa de la Lepsa :)


Sus
   
 
 MesajScris: Mie Iul 02, 2008 4:12 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat

Membru din: Mie Ian 23, 2008 12:02 pm
Mesaje: 2019
Joce, Barlad e in judetul Vaslui, dar la sud de tot, spre Tisita. Imi vuieste capul de la atata condus. Multumesc pentru invitatie. Daca a fost facuta pe bune, poate o sa ii iau odata si pe om si pe cupil si facem o excursiune. Mai ales ca mai trag niste prieteni din Galati de noi sa petrecem o bucata de timp pe la ei. :)


Sus
   
 
 MesajScris: Mie Iul 02, 2008 4:37 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat

Membru din: Mar Mar 04, 2008 7:59 am
Mesaje: 1620
Site web: http://babystuff.ro
Localitate: Over the Rainbow
Eu stiam ca e un Barlad si la noi, in jud galati.
De ce sa nu fie pe bune? Ne-am bucura sa cunoastem oameni noi si draguti ca voi :)


Sus
   
 
 MesajScris: Mie Iul 02, 2008 9:11 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 12:36 pm
Mesaje: 2783
Site web: http://atasatlasanulmamei.blogspot.com/;http://www.nocirc.org/centers/centers.php
Localitate: Bucuresti
Poze de la mare, doar cateva

_________________
Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Joi Iul 03, 2008 9:31 am        Subiectul mesajului:  
Neconectat

Membru din: Sâm Feb 23, 2008 8:06 pm
Mesaje: 772
morneatza! :)
am dormit -cu Bia cu tot- pana la 10 azi
acu fugim repede la ultravioletele de dimineata :ja:


Sus
   
 
 MesajScris: Joi Iul 03, 2008 9:51 am        Subiectul mesajului:  
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Ian 23, 2008 11:03 pm
Mesaje: 3512
Localitate: St. Mard, France
fericito!!!
ce-mi doresc si eu o dimineata lunga, odihnitoare, de somn....poate odata cu vacanta va veni :/ macar una....


Sus
   
 
 MesajScris: Joi Iul 03, 2008 12:39 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat

Membru din: Sâm Feb 23, 2008 8:06 pm
Mesaje: 772
he, teodora, in mod bizar parca de mult nu am mai dormit si eu asa complet :)si asta pentru ca am eu impresia ca sunt o "creatura nocturna" :ja: si functionez mult mai bine seara si noaptea, prefer sa fac ce am de facut dupa ce se insereaza, sa mai citesc --aseara am stat pana la 2 sa termin Henry&June :oops:-, etc...
iar Bia e o matinala --in comp. cu mine-- dar azi dimineata ne-am trezit amandoua spontan, deci nu m-a trezit ea pe mine..

eu am sechele cu somnul de cand aveam 8-9 ani si ma punea mama in pat la 8:30-9 in fiecare seara pentru ca numai asa adormea sora mea cu 6 ani mai mica- si nici asa nu adormea imediat, statea in pat si o striga pe maica-mea , insa destul de incet incat maica-mea sa nu o auda, dar sa o aud eu :D
si apoi, dupa ce adormeam, la 11-12 noaptea ma trezea maica-mea sa ma mut in dormitor si se culca ea langa sora-mea...

si dimineata scoala- si in fiecare seara il rugam pe taica-meu sa ma trezeasca la 7, nu la 7:30 pt ca imi placea sa am timp sa ma pregatesc..si el nu ma trezea niciodata cand as fi vrut, ci f tarziu--probabil sa gandea ca imi face un bine, dar nu era asa, ca de pe la 5-6 dimineata dormeam iepureste, sa nu pierd trezirea cand vroiam eu--

si acum efectiv ma irita f tare cand ma trezeste cineva din somn- dragos, daca se foieste sau daca e weekend si considera el ca la 7 ar tb sa fim in gradina :D-, Bia nu ma irita, insa tot e un sentiment neplacut peste care trebuie cumva sa trec


aaaaa, m-am intins??? @-)


revin cu o dilema


Sus
   
 
 MesajScris: Joi Iul 03, 2008 2:08 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat
colaboratoare

Membru din: Vin Ian 18, 2008 12:59 pm
Mesaje: 784
Localitate: Constanta
Noemi scrie:
--aseara am stat pana la 2 sa termin Henry&June :oops:-, etc...


Pai asta oricum numai noaptea trebuie citit ;D

_________________
Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Joi Iul 03, 2008 2:10 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat

Membru din: Sâm Feb 23, 2008 8:06 pm
Mesaje: 772
naturlich :ja:


-- mi se pare fascinanta Anais Nin, poate nu fascinanta e cuvantul potrivit insa simt asa o provocare sa incerc sa o descifrez :) --


Sus
   
 
 MesajScris: Joi Iul 03, 2008 2:13 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat
colaboratoare

Membru din: Vin Ian 18, 2008 12:59 pm
Mesaje: 784
Localitate: Constanta
Exact. Si Incest.

Brrrr(nu de frig :D )

Imi place lejeritatea/naturaletea cu care scrie :)

_________________
Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Joi Iul 03, 2008 9:40 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 7:34 pm
Mesaje: 32
Yahoo Messenger: iman2903
Localitate: mereu intre 2 lumi
Aici cu netul e poveste lunga ca pana ce apuc sa va citesc nmi se deconecteaza si tot asha insa azi m-am incapatanat si am conectat si reconectat s ava pot scrie cate ceva ca de citit va tot citesc pe bucatele. Criss sa stii ca am sa accept invitatia ta la casa noua, poa' sa fie si veche ca tot vin numai asha ca ma duc in vizita la mine in tara. Eu va salut dintr-o sauna permanenta, ca rade fiu-meu cand vede la stiri cum sufera romanii de 35 de grade. Deja daca nu curge apa pe mine ...mi se pare anormal...si e asha din aprilie pe aici. Insa... vreau sa ma laud ca azi in sfarsit am reusit sa avem prima lectie de innot si am constatat ca am stat ca fraiera fara sa vin la piscina unde e superb. Deci fetele au fost efectiv innebunite si f curajoase. deja dupa prima lectie sar singure d epe marginea piscinei in apa si vorbim de piscina maaaaaaaare si le prinde profesoara. Le lasa sa se duca la fund si apoi le ridica. Au invatat deja sa tina aerul iar cea mare numai pe sub apa sta atat e de incantata de ochelarii ei de inot. In fine. Sambata avem a doua lectie si profeosara ne-a spus ca or sa invete repede fetele pentru ca ceea ce e cel mai important nu au frica. Nu pot decat sa ma bucur. Insa trebuie sa imi caut costum de baie adecvat ca eu m-am dus cu costum pentru femei musulmance nestiind ca e o piscina numai pentru femei si cand colo...e super, sunt numai femei si toate in costume d ebaie normale...eu cand am vazut am si renuntat s ama mai dezbrac ca eram caraghioasa inarmata pana in dinti in atata "nuditate" ;)
De abia astept ziua de samabta si sper sa va pot poesti iar ispravile. fetelor va citesc si sunt invidioasa ca vorbiti de lucruri care fac parte din amintiri la mine... aici e un cu tot alt stil de viata, alte prioritati,
insa am sentiment dulce ca mai e un pic fata de cat am stat si ajung si eu acasa si voi avea o viata normala , o sa vorbesc o limba pe care o cunosc si e a mea, voi avea un sot langa mine cu care voi putea impartasi altfel decat pe mess... si voi putea merge la piata fara sa negociez ca aici te ia lumea de fraier daca nu negociezi... face parte din farmecul shopingului... :D oh... si cate si mai cate... Nu ma plang, nu! Am invatat sa traiesc aici, are farmecul ei viata aici insa... imi lipseste tare mult Romania iar acum ca sa treaca timpul mai repede am facut un program f incarcat de nu am timp nici sa respir dar asta e partea buna a lucurilor ca aici si daca evacanta ai cu ce umple timpul copiilor si daca tot plec mai gandit sa "iau " tot ce se poate caci m-am hotarat si vin acasa asha ca pana vara viitoare voi avea timp sa mi se faca dor.
Maine mergem iar la piscina sa punem in practica ce am invatat azi. De abia au terminat socrii mei constructia piscinei...om vedea ce o fi...


Sus
   
 
 MesajScris: Joi Iul 03, 2008 11:13 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat

Membru din: Sâm Feb 23, 2008 8:06 pm
Mesaje: 772
Mihaela, ce frumos povestesti!
tu unde esti acum? -asa in mare, am dedus :ja:-
mi se pare fascinant sa poti trai acolo, ..si imi pare tare rau ca am lasat cursul de araba la jumatate...macar am bazele, dar mi-ar fi placut sa continue mai mult...

si uite, daca tot suntem "intre mai multe lumi", o dedicatie cu dans care sper sa va placa:

http://www.vimeo.com/1211060


Sus
   
 
 MesajScris: Vin Iul 04, 2008 12:05 am        Subiectul mesajului:  
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 8:20 pm
Mesaje: 897
Yahoo Messenger: inaioana
Localitate: Ploiesti
Noemi scrie:
he, teodora, in mod bizar parca de mult nu am mai dormit si eu asa complet :)si asta pentru ca am eu impresia ca sunt o "creatura nocturna" :ja: si functionez mult mai bine seara si noaptea, prefer sa fac ce am de facut dupa ce se insereaza, sa mai citesc --aseara am stat pana la 2 sa termin Henry&June :oops:-, etc...


Aaaa..eu l-am citit numai pe Henry ( am vazut filmul H&J apoi) si mi-am dorit intotdeauna sa o citesc pe Anais Nin dar in cretacic cand se intamplau toate astea nu aparuse la noi... :(


Sus
   
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 331 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Google [Bot] și 21 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România