attachmentparenting.ro/forum

Forumul romanesc de attachment parenting

Site Logo

Acum este Joi Mar 28, 2024 10:44 am

Ora este UTC+02:00 UTC+2




Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
 MesajScris: Sâm Mar 01, 2008 6:58 pm        Subiectul mesajului: e cineva in Craiova? 
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:25 am
Mesaje: 8177
buna :)
am o prietena tare draga, care se gaseste intr-o situatie dificila
are doua fete mai mari, iar de cateva zile a nascut un fecioras superb
pe scurt, ii e greu sa fie o mama Ap cand e singura sa se ocupe de toti trei copilasii
ma intrebam daca n-ar fi cineva dintre noi in Craiova care ar putea sa treaca pe la ea ca-i tare greu sa raspunzi la trei copilasi cand bratele sunt doar doua
stiu io..., banuiesc ca o ora pe zi ca sa aiba cine sa se ocupe de fetita cea mica, fetita care sa ramana langa mama, oricum ar fi ca o mana cereasca
imi aduc aiminte de mine cand era Bendis mica si Felix care urla, urla, urla cu orele si eram singura si simteam ca-mi pierd mintile
si tare bine mi-ar fi prins o bunica, o matusa, o sora, o prietena care doar sa-l ia sa-l impace cu lumea fara sa mi se reproseze ca-i vina mea ca-i tare dependent.....

cine crede ca ar putea sa ofere un umar altul decat virtual sa-mi dea un pm pentru a-i da datele mamei

_________________
Imagine

Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Joi Mar 06, 2008 9:50 am        Subiectul mesajului:  
Neconectat

Membru din: Vin Feb 15, 2008 6:38 pm
Mesaje: 15
Off...tare greu trebuie sa-i fie....eu sunt pe-aproape,din tg jiu adica...la vreo 100 km distanta..


Sus
   
 
 MesajScris: Mie Mar 12, 2008 11:32 pm        Subiectul mesajului:  
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 4:33 pm
Mesaje: 2362
Site web: http://www.sling.ro, www.poarta-ma.blogspot.com
Localitate: bucuresti
gazella ce mai stii de prietena ta? tare mult m-am gandit la ea..atat de greu trebuie sa fie...imi pare rau din tot sufletul ca nu sunt mai aproape :( crezi ca o vorba buna la telefon, un umar pe care sa poata planga un pic ar ajuta vreun pic? sau plec de la premisa gresita ca mai exista vreo farama de timp pe care sa o poate folosi pt defulare? :(

_________________
Poarta-ma!

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Joi Mar 13, 2008 9:22 am        Subiectul mesajului:  
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Dum Mar 02, 2008 11:56 am
Mesaje: 1072
Yahoo Messenger: emaria_sorescu@yahoo.com
Localitate: Romania
Multumesc mult, Gazzella! Fiindca am primit de ceva vreme invitatia ta de a participa la acest forum, dar nu am gasit ragazul de a intra, profit de acest help pe care l-ai postat pentru mine si ma prezint.

Am 32 de ani, sunt mamica a trei iezi cucuieti - Teodora - 10 ani, Filothea - 2 ani si 9 luni si Matei - 1 luna. De pe 24 martie ma reintorc la serviciu. (si tare nu as vrea. dar sunt multe lucruri necesare, f importante, cum ar fi aceea de a avea propria casuta - un apartament in cazul nostru). Sper sa fac fata - sunt doar doua ore pe zi , dar inca Mateias nu are un program regulat de masa.

Stresul initial despre care scria Gazzella a mai trecut, eram intr-.adevar disperata, plangeam aproape tot timpul. Am reusit sa ne mobilizam, dar Filothea inca testeaza limitele. De cateva zile mananca pasta de dinti si nu se departe de tub. (am o pasta cu argila). Se ascunde si neaga vehement ca a mancat, face tot ce nu are voie sa faca.


Va imbratisez strans pe toate, multumesc mult de compasiune, Diana si Emma!

_________________
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine


Sus
   
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România