attachmentparenting.ro/forum

Forumul romanesc de attachment parenting

Site Logo

Acum este Joi Mar 28, 2024 10:53 am

Ora este UTC+02:00 UTC+2




Scrie un subiect nou  Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 367 mesaje ] 
Autor Mesaj
 MesajScris: Mar Mai 28, 2013 9:56 am        Subiectul mesajului: La un ceai [37] 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Feb 14, 2008 5:30 pm
Mesaje: 2126
pic si eu, de dupa rasaduri si copile.
am o intrebare: de ce ati schimbat forumul acesta drag si de neinlocuit cu facebookul si alte grupuri? ceea ce este aici ca si capital uman cat si ca resurse, informatii, traiti, experiente nu poate fi inlocuit de un facebook. nu cred ca acolo discutiile se imprima timpului la fel ca aici...
exista userul christa si adminul egal sefa sau cum era... nu puteti nega sau sterge informatiile userului, nici activitatea adminului, iar daca tineti la forum, scapati de balastul numit facebook si reveniti acasa. nu mai spuneti nimic nici de una nici de alta, si lucrurile revin la normal... se vor aranja toate, cuvintele spuse,mai mult chiar, scrise, nu se pot sterge.

atat. eu inca nu ma gasesc cu totul, stiu unde sunt si cine pot sa fiu, scriu si arunc, dar nu pot sa imi tac, imi vorbesc intr_una... fetele sunt bine, scumpe si delicate, ca toti copiii. va pup.

pi es: imi vine in minte o imagine... o mama la calculator, in jurul ei dezastru, copiii vor atentia ei, in timp ce ea citeste: cum sa iti cresti copiii sau ceva de genul.

frumos e sa va beti cafeauasau ceaiul atunci cand aveti timp, frumos e sa ai unde sa stii ca esti acasa chiar daca vii dupa un an... imi face bine sa va stiu aici, am vorbit despre forum unei mamici faine din Cluj care are cont aici si care citeste, dar nu scrie din lipsa de timp.

inca ceva... voluntariatul e ceva asumat nu impus.

si termin rotund cu nelamurirea de ce ati preferat sa scrieti pe parinti punct com sau pe facebook si nu unde apartineti. pentru ca e mai usor? in intrebare e si raspunsul.

_________________
Imagine

Imagine

BlueWonder


Sus
   
 
 MesajScris: Mar Mai 28, 2013 9:57 am        Subiectul mesajului: Re: La un ceai [36] 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Feb 14, 2008 5:30 pm
Mesaje: 2126
madi;eu iti tin pumnii. m_amgandit mult la tine; in diverse conjuncturi.

_________________
Imagine

Imagine

BlueWonder


Sus
   
 
 MesajScris: Mar Mai 28, 2013 1:01 pm        Subiectul mesajului: Re: La un ceai [36] 
Neconectat

Membru din: Mar Sep 21, 2010 6:44 pm
Mesaje: 605
Localitate: Tampere - Finlanda
eu nu am mai scris din 2 motive:
1. e greu de pe tel
2. cand am incercat sa mai scriu cate ceva, aproape nimeni nu mai raspunde. si pana la urma, scrii ca sa primesti si ceva raspunsuri. suna tare urat, dar m-am simtit si eu exact cum zicea soricel: eu cantam, eu dansam, eu ma aplaudam.
nu vreau sa acuz pe nimeni, e de inteles ca suntem ocupate / ocupati (amoga, de fapt e printre putinii membrii inca activi), dar daca am reusi sa ne intoarcem cu totii aici, cred ca se poate readuce la viata forumul, daca nu ....nu
in plus, mi se pare ca e mai practic un forum, unde discutiile sunt arhivate frumos, pe categorii; pe grupurile de pe fb, se pierd in negura paginii.
personal am purces la stergerea tuturor pozelor cu familia, m-am trezit cam tarziu. acum sunt in plin proces de reorganizare a vietii (au fost socrii 3 saptamani, si m-au dat peste cap total.... cum nu credeam ca e posibil :( ). o intrebasem pe mira de un grup, un fel de cenaclu de lectura, unde sa se aleaga carti, se discuta, se analizeaza. desi asta inseamna o intoarcere la online, mi-o asum.

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Mar Mai 28, 2013 1:10 pm        Subiectul mesajului: Re: La un ceai [36] 
Neconectat

Membru din: Lun Feb 16, 2009 11:32 am
Mesaje: 1750
Site web: http://diatea.blogspot.com/
Localitate: Alba Iulia
Eu m.am pleostit. Da' rau

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Mar Mai 28, 2013 2:23 pm        Subiectul mesajului: Re: La un ceai [36] 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Feb 14, 2008 5:30 pm
Mesaje: 2126
eu m_am saturat sa tot aud de telefoane si tablete, de usurinta, de mobile friendly. din cauza app_urilor nu reusesc sa vad mutritele acelea faine murdare de ciocolata, picioarele murdare de praf si parul despletit...si nu ilmai vad nici pemiculprint care nu se lasa tuns;dar care era salvat de Teo care se imbraca in domnita...

pentru cine scrieti? pentru statui? pentru likeuri? sau pentru noi, voi?

e exact ca in politica... nimeni nu scrie pentru ca oricum e in zadar...

buna dimineata,cateodata imi beau cafeaua cu voi, de departe si cateodata va la sa imi patrundeti in viata si chiar sa calcati in ea asa incaltati sau murdari de praf/ si mi_s dragi urmele voastre.

..............................
in alta ordine de idei.......... nou topic...........MAI STITI CAND...? mai stiti cand nu mai stiu cine s)a intalnit cu alinutza venita pana acasa si s_au recunoscut asa tam_nesam? mai stiti cand andreina ne spunea de bucatica de om care era Marc si ce bucuroase erampentru ea? sau cand Mona era buburuza? si tot asa...

eu nu stiu de ce is asa de emotionata cand scriu, nimeresc greu tastele desi pot scrie fara sa privesc tastatura

_________________
Imagine

Imagine

BlueWonder


Sus
   
 
 MesajScris: Mar Mai 28, 2013 2:45 pm        Subiectul mesajului: Re: La un ceai [36] 
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:25 am
Mesaje: 8177
nu stiu, mi-a scapat mie cumva ceva probabil, dar eu am inteles asa: Christa vroia sa inchida forumul indiferent de ce vroiam noi toti, niciuna nu s-a oferit sa preia partea tehnica a forumului, m-am oferit eu si am fost facuta incapabila (ori ca-s proasta ori ca nu am contacte, ori ca-s aiurita, imprastiata, lista poate continua la nesfarsit, doar rezervati-va placerea de a o face), dupa care va plangeti...asa am vazut si continui sa vad de la mine
in fine, eu nu cred ca mai e de discutat, inchid topicul asta ca oricum s-a lungit extrem de mult, puteti deschide un altul
referitor la retragerea Christei din sfera tehnica de pe forum eu nu mai comentez nimic dincolo de acesta postare, va asigur oricum ca si eu am ramas la fel de siderata precum unele care s-au oripilat vazand reactia mea la comunicarea deciziei Christei, la modul in care eu, de la mine, am perceput continuu, indelungat atitudinea de bossy, control a acesteia. cred ca si de aceea m am retras, cand o rugam ceva era ori prea ocupata ori orice altceva, cert e ca ma simteam ca un copil idiot in fata ei si ma retrageam... in fine, deja spun mult prea multe nepermise.

[La un ceai 38]

_________________
Imagine

Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Mar Mai 28, 2013 11:11 pm        Subiectul mesajului: Re: La un ceai [36] 
Neconectat
Sefa=Christa
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:16 am
Mesaje: 1439
Am crezut ca am fost destul de clara cand am scris:

admin scrie:
Andreina scrie:
pe mine ma trimiteai la plimbare cand te rugam ceva

Am vrut sa comentez asta, dar renunt ...

dar pentru ca tu continui sa scormonesti in rahat cu asta:
Andreina scrie:
cred ca si de aceea m am retras, cand o rugam ceva era ori prea ocupata ori orice altceva

simt nevoia sa iti raspund tot in acest loc. Sunt profund dezamagita si absolut scarbita de ceea la ce s-a ajuns, asta pe langa afirmatiile complet neadevarate. Sau sa-ti amintesc cate nopti am petrecut la calculator, nu numai in faza de inceput (chiar daca atunci in mod deosebit), cand am pus site-ul si forumul pe picioare, in timp ce tu "stai ca trebuie sa-mi beau cafeaua", "acum e musai sa ma duc cu Puffo afara", "trebuie sa le dau mancare copiilor" (nu e vorba ca le dai mancare, ar fi si culmea sa-ti reprosez asta, da' ziceai ca vii peste 15-30 minute si veneai peste 2 ore), "sunt tare obosita, ma duc sa ma culc", si lista ar mai putea continua. Dar cand tie iti traznea ceva prin cap, cum eu trebuia sa sar imediat si sa ma execut. Indiferent daca iti spuneam ca nu merita, pentru ca efortul depaseste cu mult beneficiile. Normal ca din cand in cand am si refuzat, ca nu-s sclavul nimanui! 8-}

Iar referitor la
Andreina scrie:
reactia mea la comunicarea deciziei Christei, la modul in care eu, de la mine, am perceput continuu, indelungat atitudinea de bossy, control a acesteia. cred ca si de aceea m am retras

Andreina, daca asta ti-era problema, puteai sa-mi spui de mult sa ma duc si ma duceam naibii! Ca vad ca de cand am anuntat ca nu mai vreau, dintr-odata ai iar o gramada de timp de scris pe forum, cum n-ai avut in toate ultimile luni adunate la un loc. 8-}

_________________
Imagine


Sus
   
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 367 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România