attachmentparenting.ro/forum

Forumul romanesc de attachment parenting

Site Logo

Acum este Vin Mar 29, 2024 7:31 am

Ora este UTC+02:00 UTC+2




Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 
Autor Mesaj
 MesajScris: Mie Noi 14, 2012 3:02 pm        Subiectul mesajului: Ap Timisoara, fraudare 
Neconectat

Membru din: Mar Mai 15, 2012 8:51 pm
Mesaje: 17
Bine v-am gasit. Stiu ca nu am postat aici mai deloc, de fapt aproape deloc, dar vreau sa va povestesc o faza care pe mine ma intristeaza foarte tare.

O individa sau un individ a facut un user facebook cu numele Ap Timisoara. Acest user facebook a creeat un grup: Mamica fara frica. Lucru perfect ok, doar ca a adaugat o buna prietena in grup iar aceasta si-a permis sa o intrebe sau sa-l intrebe cine anume e si care e scopul grupului. Iata ce raspuns "ap" a primit:
Ap Timisoara: unul in care tu nu ai ce sa cauti! pentru ca nu esti mamica! esti doar o barfitoare si o intriganta!!!

Fetelor, Andreina, mie mi se pare ca un om de nimic se foloseste de numele ap in interes propriu si poate face mult rau perceptiei pe care oamenii o au deja despre ap in Romania.

Fata pe care o denigreaza este excelenta, o viitoare mamica foarte informata, foarte faina, diplomata, care a jignit poate doar orgolii prin simplul fapt ca nu e mama dar stie o gramda de chestii ap... Vreau doar sa va aduc la cunostinta acest eveniment, sa nu ramana neobservat. Multumesc frumos de intelegere.


Sus
   
 
 MesajScris: Mie Noi 14, 2012 3:23 pm        Subiectul mesajului: Re: Ap Timisoara, fraudare 
Neconectat
moderatoare
Avatar utilizator

Membru din: Vin Ian 18, 2008 11:25 am
Mesaje: 8177
Silvia draga, nu stiu ce sa spun, fac...
eu pe FB nu mai sunt de cateva saptamani, chiar nu stiu cum sa intervin...
il astept pe amoga cu sfaturi (amoga e mai rational decat mine in astfel de situatii...), pe fete
iti multumesc mult

(fetelor, eu pe Silvia o cunosc de pe Fb si mi-e tare draga, e o fata frumoasa, frumoasa)

_________________
Imagine

Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Mie Noi 14, 2012 5:46 pm        Subiectul mesajului: Re: Ap Timisoara, fraudare 
Neconectat
moderatoru'-cu-toporu'
Avatar utilizator

Membru din: Mie Ian 23, 2008 7:45 pm
Mesaje: 1847
Site web: http://jurnal-pe-pinza.blogspot.com/
Localitate: Toronto
Nu prea am ce sfaturi să dau, pentru că nu văd cum se poate proteja o etichetă precum „attachment parenting”. Nu cred să fie marcă-nregistrată de nimeni, prin urmare nici nu e nimeni în măsură să emită pretenții de „atingere” în cazuri precum cel pomenit mai sus.

Cel mai bun lucru pe care-l văd posibil făcubil e ca mămica jignită de Ap Timisoara (și oricine altcineva interesat de situație) să facă publicitate negativă respectivei persoane/grup -- postări pe FB, bloguri, forumuri, etc. Ideea e de a da o șansă altora de a afla și despre partea nevăzută a inițiatoarei grupului cu pricina.

Alte sugestii n-am.

_________________
Imagine Imagine&Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Mie Noi 14, 2012 10:34 pm        Subiectul mesajului: Re: Ap Timisoara, fraudare 
Neconectat

Membru din: Mar Mai 15, 2012 8:51 pm
Mesaje: 17
Multumesc mult de sprijin. Andreina mersi de descriere, nu cred ca o merit. Te pup si sa stii ca ne e dor rau de tine pe fb dar iti inteleg hotararea sa te retragi, mananca mult timp si energie. Iar intamplari ca asta pe care o vedeti mai sus ma fac si pe mine sa imi chestionez prezenta in mediul online. Se pare ca respectivul/a s-a potolit cu aducerea de membri, asa zic celelalte fete, asa ca poate a citit pe undeva, ori aici, ori pe grupuri fb ca fapta sa nu trece nevazuta.


Sus
   
 
 MesajScris: Mie Noi 14, 2012 10:57 pm        Subiectul mesajului: Re: Ap Timisoara, fraudare 
Neconectat

Membru din: Mar Mai 15, 2012 8:51 pm
Mesaje: 17
Contul facebook Ap Timisoara nu mai exista. Asa ca se pare ca semnalarile noastre pe grupuri facebook si aici pe forum au dat roade...


Sus
   
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România