attachmentparenting.ro/forum

Forumul romanesc de attachment parenting

Site Logo

Acum este Mar Mar 19, 2024 5:19 am

Ora este UTC+02:00 UTC+2




Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 489 mesaje ] 
Autor Mesaj
 MesajScris: Mar Ian 26, 2016 11:14 am        Subiectul mesajului: Re: La un ceai [39] 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Apr 08, 2009 1:11 pm
Mesaje: 3399
Localitate: londra
e-alice scrie:
Mai, dar precoci mai sunteti voi in UK. Bu e deja la scoala ?? Parca ieri ai nascut-o :D (Mi-e tare drag numele ei, ma duce cu gandul la Boo din Monsters Inc :) )


da incep la 4 ani...
si mie mi-e drag Bu si variatiiunile, Bubu de Bu, da Bu etc etc....

_________________
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Mar Mar 15, 2016 1:06 pm        Subiectul mesajului: Re: La un ceai [39] 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Apr 08, 2009 1:11 pm
Mesaje: 3399
Localitate: londra
.

_________________
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Dum Mar 20, 2016 9:40 am        Subiectul mesajului: Re: La un ceai [39] 
Neconectat

Membru din: Joi Sep 02, 2010 10:00 am
Mesaje: 1056
Daca aveti copii interesati de plantele carnivore, uite linkul unui filmulet interesant :

https://www.youtube.com/watch?v=QBhjkBUec-4

I-am cumparat lui Vlad o "capcana Venus" si doarme cu planta langa el...Asteptam primavara sa vina si insectele. Deocamdata ninge 8-}

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Mie Mar 23, 2016 5:54 pm        Subiectul mesajului: Re: La un ceai [39] 
Neconectat

Membru din: Joi Sep 02, 2010 10:00 am
Mesaje: 1056
Daca intentionati sa raciti :

http://bodyandhealth.canada.com/channel ... n_id=74087

:D

Toata lumea e plecata ? Am ramas singura pe aici ?

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Sâm Mar 26, 2016 9:05 pm        Subiectul mesajului: Re: La un ceai [39] 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Feb 14, 2008 5:30 pm
Mesaje: 2126
Fetele sunt racite, cea mare tocmai si-a revenit, dar pe cea mica a luat-o mai tare de Vineri :(

_________________
Imagine

Imagine

BlueWonder


Sus
   
 
 MesajScris: Lun Mar 28, 2016 12:19 am        Subiectul mesajului: Re: La un ceai [39] 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Ian 23, 2008 11:03 pm
Mesaje: 3512
Localitate: St. Mard, France
:imbratisare2:
Daca zic ca trece, sigur dai cu ceva dupa mine. Cum as fi reactionat si eu acu' o saptamina-doua. A cumulat mica bronsita urita, otita si eruptie dentara (canini hein, ca altminteri nu-i convenabil), o saptamina a trait cu aer si putin lapte (nu, nu exagerez cu nimic). Noroc ca a profitat de saptamina care tocmai se incheie sa stea cu taxo acasa.... si uite-asa, in ultimele zile, imi vad si eu copila iar rizind in hohote.

Oameni buni, de fapt asta as striga peste tot. Copila mea ride iar in hohote! :x Dupa luni intregi de chinuri iar, unele din voi stiu ce fericire e asta pentru mine. Cit va dura iar... prefer sa nu ma mai intreb si sa profit de prezent.

(si cel mare se pricopsise cu o gripa, barbatul cu o angina, eu incerc sa tin pe metereze dar parca vad ca ma prabusesc in vacanta.... bine-ar fi sa nu, ca plecam si noi de acasa)

_________________
Imagine

Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Lun Mar 28, 2016 2:47 pm        Subiectul mesajului: Re: La un ceai [39] 
Neconectat

Membru din: Joi Sep 02, 2010 10:00 am
Mesaje: 1056
Inteleg ca se poarta raceala...Si noi sechestrati de 5 zile in casa, tuse urata urata urata 2 adulti si 2 copii. Copiii jucausi, adultii morocanosi si cacaciosi, cum le sta bine :)

Teo bine ca ati trecut de greutati si va bucurati de rasete.

Cristine, sanatate si voua.

Mi-e dor de primavara si de aer caldut. Si de plecat hai hui desigur...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Dum Apr 24, 2016 11:27 am        Subiectul mesajului: Re: La un ceai [39] 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Feb 14, 2008 5:30 pm
Mesaje: 2126
:)

Ma bucur sa aud de copii care rad. Noi suntem in vacanta acum, sper sa reusesc sa vin repede acasa de la serviciu sa putem iesi la aer.

_________________
Imagine

Imagine

BlueWonder


Sus
   
 
 MesajScris: Mie Apr 25, 2018 10:07 pm        Subiectul mesajului: Re: La un ceai [39] 
Neconectat

Membru din: Mar Sep 21, 2010 6:44 pm
Mesaje: 605
Localitate: Tampere - Finlanda
Se apropie vacanta, creierul incepe sa se relaxeze, si se plictiseste. Asa am ajuns aici. Recunosc, am mai intrat de vreo 2 ori in ultimii ani, sperand sa mai scrieti. Nici nu reusesc sa vad ultimele mesaje la subiectul asta, imi arata numai prima pagina.
Ce mai faceti? Ce va mai fac pruncii? Sper ca sanatosi cu totii.
La noi edi intra in toamna la clasa 1, iar tibi la clasa 0. Si eu in anul 3 (la mecanica). Invatam de zor, cateodata si cu spor, si unii (eu) mai pica si in butoiul cu melancolie.
Mi-e dor de cand va citeam :)
Pupici de la noi :*

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 489 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România