attachmentparenting.ro/forum

Forumul romanesc de attachment parenting

Site Logo

Acum este Joi Mar 28, 2024 11:06 am

Ora este UTC+02:00 UTC+2




Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 22 mesaje ] 
Autor Mesaj
 MesajScris: Mar Apr 13, 2010 4:38 pm        Subiectul mesajului: Re: de la sot la tatic 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Mar 27, 2010 7:41 pm
Mesaje: 2495
Localitate: pe frontul de vest:)
Cat de adevarata faza cu iubirea care se inmulteste ;) exact asa ma simt eu...cand aveam discutia respectiva ii spuneam lui ca intr-un mod oarecum curios ma simt mai mult femeie de cand sunt si mama :D pe mine nu ma oboseste rolul de mama astfel incat sa nu am energie pt el...pot, foarte usor, sa pun copilul la somn si apoi sa-mi vad de sot, fresh de parca atunci m-am trezit :P (desi eu dorm mult mai putin si intrerupt din cauza de supt :D ) El zice ca de la vasrta mi se trage :ranjet1: c-ar vrea si el 27 de ani in loc de 34 :)) Eu cred ca de la atitudine...varsta e cea pe care vrei sa o ai :)


_________________
Imagine
http://jurnaldespreiubire.blogspot.com/


Sus
   
 
 MesajScris: Mar Apr 13, 2010 4:42 pm        Subiectul mesajului: Re: de la sot la tatic 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Apr 08, 2009 1:11 pm
Mesaje: 3399
Localitate: londra
evident ca eu vorbesc vorbe acum, ca nu stiu concret cum vom fi si ce vom face.
da-mi prinde bine sa ascult si sa bag la cap anumite lucruri, chestia cu dragostea care se inmulteste mi-o ajuns pan' la suflet :x .

_________________
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Mar Apr 13, 2010 7:14 pm        Subiectul mesajului: Re: de la sot la tatic 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Joi Feb 14, 2008 5:30 pm
Mesaje: 2126
soricel, eu sunt sigura ca o sa vezi o maaare schimbare. de fapt, nu stiu daca schimbrae, el nici nu stie ce tatic bun si mandru :) o sa fie!

_________________
Imagine

Imagine

BlueWonder


Sus
   
 
 MesajScris: Mar Apr 13, 2010 7:20 pm        Subiectul mesajului: Re: de la sot la tatic 
Neconectat
colaboratoare
Avatar utilizator

Membru din: Mie Ian 23, 2008 5:30 pm
Mesaje: 1719
Site web: http://www.christa-und-oliver.de
soricel scrie:
el are 2 surori gemene , io doi veri


Nu vreau sa te dezamagesc, dar din cate stiu gemenii "sar" cate o generatie de obicei, deci la voi e probabilitatea mai mica. ;) Si eu as fi vrut gemeni, dar poate ca inca nu-i tarziu sa ajungem la 3 copii, cat vroiam de fapt. :P Numai ca la noi prin familii mai rar gemenii. :-S

_________________
Mona, *13.07.2006


Sus
   
 
 MesajScris: Mar Apr 13, 2010 10:20 pm        Subiectul mesajului: Re: de la sot la tatic 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Apr 08, 2009 1:11 pm
Mesaje: 3399
Localitate: londra
las ca io ma concentrez tare la cocepere si fac 2. daca imi iese, scot brevet de inventie... :D

ma uit chiar acu la o emisiune cu/despre nasteri, ma rog nu procedura in sine, insa cum /ce se intampla cu mamicile inainte si dupa....
si e o fatuca de vreo 20 ani si tipa biata si zice ca nu vrea sa nasca si nu vrea. al meu s-a albit si subtil mi-a zis ca are treaba in dormitor sa repare o lampa. :) cacaciosu'....

_________________
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Mie Apr 14, 2010 7:17 am        Subiectul mesajului: Re: de la sot la tatic 
Neconectat

Membru din: Mie Ian 23, 2008 12:02 pm
Mesaje: 2019
Ah, si pe mine m-a apucat in dimineata nasterii teama de necunoscut si nu mai voiam sa-l nasc. E firesc pana la urma, e ceva ce nu ti s-a mai intamplat si nu poti controla nici un moment din ce ti se intampla.
Soricica, ti pup apasat cu toata simpatia ce ti-o port! Si plec la munca.

_________________
Imagine
Imagine


Sus
   
 
 MesajScris: Mie Apr 21, 2010 10:15 pm        Subiectul mesajului: Re: de la sot la tatic 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: Mie Ian 23, 2008 11:03 pm
Mesaje: 3512
Localitate: St. Mard, France
ah....temator tot o sa fie, cu siguranta
dar asta nu vrea sa zica nimic ;)
si-al meu era temator
plus, dezamagit un pic, caci el tare ar fi vrut o fata si n-a fost sa fie
si apoi, a profitat din plin de nastere, de primele luni, s-a integrat perfect, si chiar de i l-am mai pus eu uneori in brate pe Elouan, a stiut el de la sine ca uneori am nevoie sa imi ia locul, sa imi acord un moment de "pauza"
si acum e la fel
unde pui ca pina mai ieri imi zicea ca nici vorba de un al doilea copil, i-ar fi tare greu s-o ia de la capat, cu atit mai mult cu cit Elouan ne-a tot oferit spectacole de tipete si crize, mai mult decit credeam ca putem duce, desi bebe era pur si simplu adorabil
ei, si discutind cu niste prieteni tare buni din Normandie....nu stiu, a avut asa un declic, de cind ne-am intors tot imi scapa aluzii de genul "ar fi urgent sa facem camera visata in podul casei de-am avea un al doilea prunc", "ei, dar poate Elouan ar imparti camera lui cu un bebelus...hum, nu, ca s-ar putea sa doarma rau de tot" etc etc...deci...se tot gindeste (si eu, numai ca nu ma simt in momentul acesta capabila, de fapt as vrea sa se intimple pe negindite, un al doilea copil sa vina fara nici un calcul, exact ca Elouan)

ah, si cu gemenii...bafta iti doresc :imbratisare2:
eu mi-as fi dorit, bunica avea o sora geamana, toata lumea zicea ca eu as putea avea...de unde?!

_________________
Imagine

Imagine


Sus
   
 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 22 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 UTC+2


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România